Aktivity

Bohoslužby

Bohoslužby odstartujeme vánoční bohoslužbou 11. prosince ve stodole od 17 hodin 2022. Každá další bohoslužba bude vždy poslední neděli v měsíci od 17 hodin ve dvoře ve stodole na adrese Náves 10, Úholičky, Praha – západ.

Kreativní čtení Bible

• kreativní čtení Bible v angličtině s rodilým mluvčím
• kreativní čtení Bible v češtině

Manželské večery

Přijďte na rande

Ať už se vám v manželství daří dobře nebo něco skřípe, vždycky je dobré investovat do vašeho vztahu nebo si udělat čas jeden na druhého.

Kurz sestává z osmi setkání, která budou probíhat vždy v neděli od 17 – 19 h. v obecní stodole v Úholičkách (Náves 10) od 2.října. do 20.11. 2022.

Neváhejte pozvat i své přátele, kteří by tuto možnost třeba rádi využili.

Plakáty kurzu

Nejčastější otázky ke kurzu

Komu je určen kurz Manželské večery?

Manželské večery jsou pro každý pár, který na sobě chce pracovat a společně investovat do svého vztahu z různého pohledu:

 • Stav manželství: Máte-li hezké manželství, kurz vám pomůže jej dále zlepšit a posílí vaše dobré návyky. Většina hostů kurzu jsou páry, které mají pěkný vztah. Na druhou stranu, zakoušíte-li v manželství potíže, kurz vám poskytne praktické dovednosti, které vám pomohou obtíže překonat. Páry, které již žily odděleně, využily kurz jako příležitost ke smíření a nalezení cesty zpět.
 • Délka manželství: Na tom, zda v manželství žijete méně než tři roky nebo více než třicet let, vůbec nezáleží.
 • Životní filozofie: Ačkoliv je kurz založen na křesťanských principech, je určen naprosto všem párům. Principy, o kterých se mluví na kurzu, jsou vhodné pro každého. Diskuse o víře nejsou obsahem kurzu.
 • Způsob soužití: Kurz je otevřen všem párům, které spolu žijí, ať už to je v manželství nebo ne. Pokud spolu žijete už dlouhou dobu nebo spolu máte děti, tento kurz je určen i vám (pokud jste zasnoubení a manželství teprve plánujete, bude pro vás vhodnější kurz Příprava na manželství.

Jak vypadá večer na kurzu?

Setkání zahrnuje tři prvky:

 • Občerstvení: každý večer začíná občerstvením v příjemném prostředí. Chceme, abyste se u svých stolků cítili jako na rande. Je to Váš večer!
 • Téma večera: vždy po krátkém občerstvení následuje krátké video, které přinese mnoho praktických principů, příběhů ze života i inspirativních nápadů. Kurz je založen na křesťanských principech, ale je určen každému páru bez rozdílu životní filozofie.
 • Káva a čas na diskusi: jádrem večera jsou cvičení v příručkách, které se střídají se sledováním videa. Tato cvičení Vás povedou k hlubší diskusi pouze ve dvou o tématech, na která ve spěchu všedního dne nezbývá čas. Respektujeme Vaše soukromí, o svém vztahu nemusíte nikomu nic říkat. Snažíme se vytvořit takové prostředí, abyste měli jistotu, že váš rozhovor nikdo další nezaslechne. V pozadí hraje hudba a během nejdelšího cvičení se podává káva nebo čaj a dezert.
 • Domácí cvičení: na konci každého setkání dostanete domácí cvičení, které byste spolu do příště měli udělat. Domácí cvičení nikdo nekontroluje, je čistě jen pro vás. Cvičení vám má napomoci pokračovat v započatých rozhovorech i doma.

Jaká témata probíráme na kurzu?

Témata jednotlivých večerů:

 1. Společný čas – společně strávený čas, milovat druhého jako sebe sama
 2. Řešení konfliktů – přijímejme své odlišnosti, nezdravé způsoby zvládání konfliktů, šest kroků k řešení konfliktu
 3. Síla odpuštění – přiznat si zranění, jak odpustit i těžké věci, jak začít znova
 4. Rodiče partnera – vliv naší rodiny v dětství, jak vycházet s rodiči v dospělosti
 5. Dobrý sex – proč je sex nejlepší v manželství, šest rad pro dobré milence
 6. Umění komunikace – naslouchání, sdílení vnitřních pocitů
 7. Pět jazyků lásky – láska v akci
 8. Party Manželských večerů – v čem spočívá hezké manželství?

Mohu přijít sám/sama?

Ne. Kurz je určen pouze párům. Těžištěm celého kurzu jsou rozhovory mezi partnery v soukromí u malých stolků a k tomu jsou skutečně potřeba oba. Pokud jeden z vás nebude moci některý večer přijít, můžeme vám poskytnout záznam z přednášky, abyste si mohli cvičení udělat spolu sami.

Jak se přihlásit?

Maximální kapacita je 12 párů, proto s přihlášením neváhejte. Hlásit se můžete do 25. září 2022:

 1. přes web zde: https://www.manzelskevecery.cz/course/find : počkejte, až se načte stránka, sjeďte myší níže na mapu s nadpisem „PREZENČNĚ“ , hledejte v mapě „Velké Přílepy (Úholičky nejsou vidět)“, klikněte na červenou šipku u Velkých Přílep, otevře se bílá bublina, klikněte na „(detail, kontakt)“, klikněte na „PŘIHLÁSIT SE“, přihlaste sebe i partnera.
 2. nebo emailem na adresu daniel.jokl@kostelnazaprazi.cz, kde uveďte: jméno a příjmení obou partnerů, mobil a email obou, stravovací omezení (alergie apod.).

Kolik kurz stojí?

Cena kurzu činí 3 500,- Kč na pár (2 900,- Kč studenti a důchodci). Peníze zašlete na bankovní účet:  10 32 88 66 72/6100, Var. Symbol: 1555 999. 

V ceně jsou obsaženy 2 knížky pro účastníky kurzu, nájem a občerstvení.

Fusion - moderní pěvecký sbor v Dejvicích

Fusion je určen teenagerům ve věku 13-20 let. Základ tvoří moderní pěvecký sbor, který má zkoušky každou středu od 18:00 do 19:45. Nabízíme studentům i hudební workshopy, ve kterých se mohou naučit základům hry na hudební nástroje, zapojit se do tance, aranžování, dirigování apod.

Zjistit víc o Fusion

Těšíme se na Vás!

Daniel a Jana Joklovi